Profil společnosti

Společnost FPOS byla založena Ústí nad Orlicí v roce 1992. V roce 2009 se přetransformovala na akciovou společnost.

V prvních letech své existence se zabývala výrobou různých konstrukcí, jako jsou zábradlí, schodiště, kolečkové židle pro invalidy nebo jednodušší strojní součásti. Postupem času se rozšířilo strojní vybavení, především o CNC obráběcí centra, a tím i portfolio poskytovaných služeb ve strojírenské výrobě. Jedná se především o zakázkovou kusovou výrobu strojních součástí včetně zajištění tepelného zpracování a povrchových úprav, výrobu a montáž celků pro různé druhy průmyslu. Hlavním nosným programem společnosti se od konce 90. let stala výroba jednoúčelových strojů především pro elektrotechnický, automobilový, potravinářský   a letecký průmysl. Tyto jednoúčelové stroje společnost zkonstruuje a vyrobí přesně podle přání a potřeb zákazníka. Dále se společnost specializuje na vývoj a výrobu nejrůznějších svařovacích, vrtacích, upínacích a montážních přípravků.

Navýšení výroby si vyžádalo mnohem větší nároky na výrobní i montážní prostory.   Z tohoto důvodu společnost v roce 2000 zakoupila bývalý areál textilní továrny Perla o velikosti 22.000 m2, do kterého se po částečné rekonstrukci v následujícím roce přestěhovala. V roce 2002 byla certifikována systémem managmentu kvality ČSN ISO 9001 : 2009. Z důvodu stále se zvyšujícím požadavkům na výrobní prostory proběhla zatím největší investice v historii společnosti - rozsáhlá rekonstrukce přední části areálu FPOS  s více jak 100 parkovacími místy. Přestavba započala v říjnu 2012, v červnu 2013 proběhla kolaudace a následně také slavnostní otevření zrekonstruovaného areálu. Díky novým prostorám tak může společnost i nadále rozšiřovat svou výrobu a úspěšně konkurovat ostatním středně velkým podnikům.

V roce 2001 se společnost začala zabývat vývojem a výrobou českých silničních motorů a motocyklů vedených pod značkou FGR. V roce 2004 představila závodní motocykl FGR 125 GP. V roce 2012 byl splněn cíl celého projektu, tým MOTO FGR byl nominován do MOTO GP mistrovství světa silničních motocyklů. V roce 2011 společnost představila prototyp šestiválcového motocyklu Midalu, v roce 2016 potom jeho prodejní verzi. Společnost vyrábí také náhradní díly pro cestovní i závodní motocykly.